Az utóbbi két év legsikeresebb új metálzenekara, az Iowa állambeli Des Moines városából, "a semmi közepéből" való Slipknot: cím nélküli 1999-es albumukból mintegy hárommillió fogyott. Kilencen vannak (köztük három dobos, egy DJ és egy sampleres), 0-tól 8-ig számozzák magukat, testüket kezeslábas egyenruha, arcukat bizarr maszkok fedik a nyilvánosság elől, izgalmas dalszerkezeteikben a legdurvább indusztriál-death-metal váltakozik fülbemászóan dallamos refrénekkel.
Tagok:
#0 Sid Wilson-DJ
Született:1978.marcius.15.
#1 Joey Jordison-Dobos
Született:1975.április.26.
#2 Paul Gray-Basszusgitár
Született:1972.április.8.
#3 Chris Fehn-Üstdob,ének
Született:1972.február.24.
#4 James Root-Gitár
Született:1974.október.2.
#5 Craig Jones-Keverőpult
Született:1972.február.11.
#6 Shawn Grahan-Üstdob,ének
Született:1971.szeptember.21.
#7 Mick Thomson-Gitár
Született:1976.november.3.
#8 Corey Taylor-Ének
Született:1976.december.8.
- Az albumon a gitárokat Josh, a késõbbi ritmusgitáros, Jim elõdje vette fel, õ látható a borítón is, neki még fekete hóhérmaszkja volt. Josh közvetlenül a kiadás után lépett ki a bandából. - Az intro, a 742167000027, Craig mûve. A folyamatosan elhangzó mondat, a "Whole thing I think is sick" egy Charles Manson-ról szóló dokumentumfilmbõl való, az cím pedig a csapat elsõ albuma, a "Mate, Feed, Kill, Repeat" vonalkódja (amit jogilag levédettek, és pólókon/nadrágokon használják) - Eleinte az introt a koncerteken egy másik mixszel együtt használták, amit szintén Craig állított össze. Ez egy részlet volt egy "Gummo" nevû filmbõl, amint pár fiatal gyekek kocsikablakokat tör össze.
- Volt olyan idõszak is, amikor a koncerteket nem a Gummóval, hanem a "Get behind me satan" introval kezdték. Ez egy 1968-as Billy Jo Spears albumon található szám átkeverése volt. - A (SIC) a "Said In Context" rövidítése. Akkor használják ezt a kifejezést ha valamit nem szószerint idéznek. A szám egy sample-val kezdõdik, a "Carlitos Way" c. film egyik jelenetével, amikor Al Pacino azt kiáltja: "Here Comes The Pain!" - Az Eyeless refrénje egy skizofrén csövestõl származik. "You can't see california without Marlon Brando's eyes" ezt ordibálta egy hajléktalan folyamatosan miközben a csapat New Yorkban épp a Roadrunner records épületébe tartott hogy aláírja a szerzõdést. - Az Eyeless ugyanakkor szól Corey apjáról is, "I am my father's son, 'cause he's a fanthom, a mistery, and that leaves me nothing!" - Ugyanennek a számnak az elején található furcsa dob Sid mûve, egy Drum n' Bass dalból származik. - A Tattered n' Torn az egyik legrégebbi 'Knot dal. Annak idején még Shawn és Anders együtt írták, és valahányszor élõben leadták mindig megdobálták õket valamivel. - A Diluted c. szám tartalmaz egy nehezen felfedezhetõ sample-t, az 1:58 másodpercnél, amikor valaki azt mondja: "I haven't got time for the living". A részlet a "Cemetry Man" c. filmbõl származik. - A Scissors a szokásostól eltérõen égészében a dobos, Joey Jordison mûve. Õ írta a szöveget, a dallamot, éppen ezért nehezebben lehet felfogni hogy mirõl szól mint azt általában egy Slipknot dalnál megszokhattuk (Nekem speciel nem sikerült) - Amikor a csapat kiadta a debütáló albumot, az tartalmazott egy különleges számot, a Purity-t. Ez a szám egy fiatal lányról szól, akit barátja élve eltemetett. Corey a crimescences.com -on találta meg a sztorit, majd dalszöveget írt belõle (külön érdekesség hogy az égész dal egyes szám elsõ személyben lett írva, mintha Corey lenne az eltemetett csaj). Késõbb azonban kiderült hogy a sztori kamu, és a kitalálója jogilag levédette. Hogy ne kelljen jogdíjat fizetniük, a csapat újra kiadta az albumot, a Purity helyett a Me Inside és a Frail Limb Nursery-vel. Ami pedig extra poén: A Purity a mai napig a koncertek egyik fénypontja, elborult hangulatával és fantasztikus refrénjével.
|